Zavolejte: 774 720 518
gradymoto@seznam.cz
Otevírací doba: Po-Pá, 8:00 - 17:00

Tažná zařízení

Jsme certifikovaná dílna s praxí od roku 2001

Dodáváme pouze certifikovaná, prověřená, kvalitní a cenově dostupná tažná zařízení pro osobní vozy, dodávky a nákladní vozy všech značek. Při montáži originální elektroinstalace k danému vozu provádíme též kódování řídící jednotky pro aktivaci komfortních funkcí jako je vypínání parkovacích senzorů, či mlhového světla. Signalizace vadných žárovek osvětlení přívěsu, zobrazení zapojení přívěsu či TSA stabilizace na displeji vozu.

KONTAKT


Kódování řídící jednotky

Kódování řídící jednotky je u některých, zejména nových, vozů nutné k zajištění plné funkčnosti EP a předchází tak zobrazování chybových hlášení při provozu nebo diagnostice vozidla, jako jsou chyby hlášení prasklých žárovek, nefunkčnost osvětlení vozíku, neodpojování mlhového světla atp.

Kódování také umožňuje aktivaci dodatečných funkcí – například odpojení PDC (parkovacích senzorů), zobrazení zapojení přívěsu na displeji vozidla, kalibraci ESP (stabilizace vozidla) a TSA (stabilizace přívěsu) či podporu funkce ACC (adaptivní tempomat).

Zda je kódování pro daný typ vozidla nutné, zjistíte z parametru elektropřípojky v jejím popisu.

Kódování se provádí na speciální diagnostice pro nastavení řídících jednotek pro provoz s tažným zařízením.

Jak probíhá spolupráce

1

OZVETE SE NÁM

Domluvíme se, jestli budeme montovat tažné s pevným čepem, anebo na bajonet, který se dá lehce odmontovat. Označení „pevný čep“ může trochu zavádět. I u takto označovaných, dnes vyráběných tažných zařízení, je možné čep sejmout po povolení dvou šroubů. Máte-li auto, které by čep tažného hyzdil, je rozhodně komfortnější zvolit bajonetový čep, který sundáte, či nasadíte dříve, než napočítáte do tří.

2

VÝBĚR ELEKTROINSTALACE

Je třeba rozhodnout se mezi elektroinstalací se 7-pinovou, anebo 13-pinovou zásuvkou. Aha… k čemu je která dobrá? 7-pinová se používá na asi 80% vozů provozovaných v ČR. Pokud nepočítáte s taháním karavanu, je 7-pinovka vaše volba. 13-pinová zásuvka obsahuje vývod se stálým proudem, který je potřeba pro napájení třeba ledničky, nebo vnitřního osvětlení karavanu. Pak už jen domluvíme termín montáže a jdeme na to. Vlastní montáž trvá řádově 3-5 hodin podle konkrétního vozu.

3

HOTOVO, FINITO!

Po dokončení montáže od nás obdržíte potvrzený typový list, se kterým si zajdete na evidenci motorových vozidel, kde vám tažné zařízení zapíší do technického průkazu. Návštěva STK není potřeba.